News & Events

Ofisten ofise nakliyat, diğer nakliye işlerinden birkaç noktada ayrılmaktadır. Ofisten ofise nakliyenin kendine has kuralları vardır ve bu kuralların uygulanması, taşımacılığın gerçekleştirilmesinde önemli bir yere sahiptir.  Ofis taşınırken sadece ofis mobilyalarınızın değil, bir bakıma işinizin de sorumluluğunu alıyoruz.
1) Zaman
Ofisten ofise nakliyatın temel kurallarından biri zaman konusudur. Taşımacılığın vaktinde, hatta daha erken gerçekleştirilebilmesi son derece önemlidir. İyi biliyoruz ki ofis taşımacılığında müşterilerimiz çalışma alanlarını taşımaktadırlar ve taşınma sürecinde geçen her zaman, müşterimiz için kayıp anlamına gelmektedir. Bu yüzden gerek ofisten eşyaların teslim alınması, gerek taşınması, gerekse yeni ofise yerleştirilmesinde geçen sürenin en aza indirgenebilmesi için ofisten ofise nakliye çalışması, zaman prensibine bağlı kalınarak yapılmalıdır.

2) Özen
Ofisten ofise nakliye işindeki diğer kurallarından biri de özendir. Nakliyesi üstlenilen ofis mobilyaları ve eşyalarına bilhassa daha da özenilmesi gerekebilmektedir. Araç yükleme ve boşaltma işlemleri sırasında ve yolculuk müddetince ofis malzamelerinizin tüm sorumluluğu üstlenilerek, özenle ofis mobilyalarınızın ve eşyalarınızın taşımacılığı gerçekleştirilmektedir. Değişen ofis mobilya ve eşya anlayışıyla beraber ağır mobilyaların yerlerini hassas ve cam ağırlıklı malzemeden üretilmiş ofis malzemeleri almaktadır. Bu durumun her geçen gün artmasıyla “özen” kavramı, ofisten ofise nakliyecilikte en önemli konulardan biri haline gelmeye devam etmektedir.

3) Koruma
Ofisten ofise nakliye hizmetinde özen tek başına yetersiz kalacağından koruma kavramı da ön plana çıkmaktadır. Her ofis mobilyası ya da eşyasının ihtiyaç duyduğu korumanın taşımacı tarafından sağlanması gerekmektedir. Korumanın doğru biçimde yapılması konusunda bilinen en temel çözüm, eşyanın uygun malzemelerle kaplanarak taşıma işlemi sırasında oluşacak hasarlara karşı korunmasıdır. Kaplama malzemesi olarak eşyanın ihtiyacına göre karton, mukavva veya balonlu naylonlar kullanılarak nakliye sırasında meydana gelebilecek hasarların önüne geçmek mümkün hale gelmektedir.

4) Anlaşma
Ofisten ofise nakliye sektöründe, verilecek hizmet anlaşması müşteriyi bilgilendirici olmalıdır. Anlaşma daima nakliyeden önce yapılmakta ve ücretlendirme bu anlaşmaya göre belirlenmektedir. Daha sonradan kati suretle ek ücretler talep edilmez veya müşteriden anlaşma hükümlerinin dışında, aykırı taleplerde bulunulmaz. Bu yüzden müşterilerimize önerimiz, hangi firmayla tercih etmişlerse o firmanın sunduğu anlaşmaya ve bu bağlamda sunulan hizmetin kalitesine önem vermeleridir.