News & Events

Ofis nakliyesi,  mevcut adresinde bulunmakta olan ofis, kurumsal veya işletmelerin mevcut adreslerindeki faaliyetini sonlandırmasından, yeni bir adreste faaliyete başlamasına kadar olan sürece verilmiş genel bir isimdir. Günümüzde ağırlıklı olarak nakliye ve taşıma şirketleri tarafından gerçekleştirilmekte olan bu hizmet, alanında deneyimli ve planlı hareket eden nakliye firmaları tarafından müşterisiyle yapılacak anlaşma hükümlerine göre gerçekleştirilmektedir.  Ofis nakliyesi, eşyaların kolilenip hazırlanması ve kırılacak niteliğe sahip ofis mobilyalarının uygun bir biçimde kaplanmasıyla başlayabilir ve hedef adrese ofisin yerleştirilmesine kadar uzanabilir. Bu, tamamen müşterilerimizin beklentileri ve talepleri doğrultusunda şekillenmektedir.

Ofis nakliyesi, kurumsal ofis oluşumlarının bu kadar yoğun olmadığı dönemlerde serbest olarak gerçekleştirilen bir hizmetti çünkü talep son derece az sayıdaydı. Olan talepler de geleneksel taşımacılık anlayışıyla yapılıyordu ve herhangi bir fark gözetilmiyordu. Oysa bugün, kurumsal, ofis ve işletme anlayışının ağırlık kazanmasıyla beraber bu nakliye sektörü de, sürecin doğal bir yansıması olarak hayat bulmuştur.  Bugün pek çok nakliye firması, bu alandaki hizmetini çeşitli kalite, fikir ve anlayışla gerçekleştirmeye devam etmektedir.

Ofis nakliyesi, evden eve nakliye ile birebir aynıdır demek son derece yanlış bir yaklaşım olur. Çünkü ev taşımacılığında kişisel eşyaların, mobilyaların isteyeceği özen ve gereken hassasiyet farklı bir konumda iken, bu hizmette uyulması gereken kriterler farklıdır. Eşyaların sigortalanarak güvence altına alınması artık tüm nakliye firmaları için zorunlu hale gelen bir hizmet olmakla beraber ofis bütünlüğünü sağlayıcı ofis mobilyalarının deforme edilmeden, aslına uygun biçimde taşınması ve sağlıklı nakliyesi önemlidir. Bununla beraber, ilgili ofise ait evrakların, dosyaların, kayıtların ve arşivlerin doğru biçimde kolilenmesi, bu aşama planlı hareket edilmesi ve hata yapılmaması gereklidir. Aynı şekilde kasa taşıma hizmeti de özel kategoride sunulan ofis nakliyesi hizmetlerinden bir tanesidir.

Bu yazımızla beraber ofis nakliyesi konusunun günümüzdeki karşılığını ve firmalar için ne ifade etmesi gerektiğini anlatmak istedik. Çünkü Ayasoğlu nakliye olarak kuruluşumuzun bu hizmete olan bakış açısı bu şekildedir. Ayasoğlu, nakliye, taşımacılığı sadece yük taşımaktan ibaret olarak görmez. İşinize, eşyanıza ve anılarınıza değer verir. Onları güvenli bir şekilde taşır.